Databáze nebezpečných výrobků

Tarmeko vysoká židle "Nino"

Hlášení RAPEX 40/2014

Vysoká židle z březové dýhy a překližky. Sedadlo a opěrka nohou jsou nastavitelné do tří různých pozic. Židle má nastavitelnou bezpečnostní zábranu, kterou lze i odejmout, když dítě vyroste. Rozměry židle: 44 x 80 x 62cm, váha: 5,8 kg. Určeno pro děti od cca 6 měsíců výše. Zabaleno v kartonové krabici.

Typ výrobku Model: Nino
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Zádržný systém není adekvátní a dítě by ze židle mohlo vypadnout. Prostor mezi opěradlem a sedadlem představuje riziko pro dětské prsty a jiné části těla, které se zde mohou zachytit.

Země původu Estonsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988.

Země záchytu Ohlašující: Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 17.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit