Databáze nebezpečných výrobků

Bocian vysoká židle "Bobas"

Hlášení RAPEX 49/2014

Dvoudílná dřevěná vysoká židle: židle a stolek s možným samostatným použitím. Vysoká židle se vytvoří umístěním židle na stůl položený na straně v úhlu 90°. Výška židle 850 mm, šířka 500 mm, hloubka 465mm, váha 6,6 kg. Obal: kartonová krabice.

Typ výrobku barva: Natura
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Židle se umísťuje na stůl pomocí vrutů, které lze snadno oddělit a děti by je mohly spolknout nebo vdechnout. Zádržný systém dítěte není dostatečný. Čalounění navíc může snadno prasknout, čímž se uvolní malé části, takže hrozí udušení.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988.

Čárový kód 1248517201
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 20.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit