Databáze nebezpečných výrobků

Sun Baby vysoká židle "Baby Highchair"

Hlášení RAPEX 49/2014

Dvoudílná vysoká židle: židle a tác s možností odděleného použití. Výška: 1070 mm, šířka 750 mm, hloubka 610 mm, váha 8,4 kg. Obal: kartonová krabice.

Typ výrobku typ: YB601A, série: YB601A/CZ, YB601A/N, YB601A/R
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části (plastová destička s logem), které lze snadno oddělit, a děti je mohou spolknout nebo vdechnout. Stabilita židle není dostatečná a dítě by mohlo utrpět pád. Navíc hrozí pořezání, protože výrobek má ostré hrany a výčnělky.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988.

Čárový kód 5907478646318
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 19.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit