Databáze nebezpečných výrobků

Milly Mally vysoká židle "Active New"

Hlášení RAPEX 49/2014

Skládací vysoká židle s nastavitelnou čalouněnou sedačkou, nastavitelným opěradlem, dvojitým tácem a oddělitelnou opěrkou nohou. Židle má následující rozměry: 105 cm výška, 58 cm šířka, 75 cm hloubka. Váha 8,5 kg. Dodává se v kartonové krabici s plastovou folií.

Typ výrobku Model: Tuti
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Zádržný pás nemusí správně fungovat a může se uvolnit. Židle není dostatečně stabilní a mohla by se převrhnout dozadu a způsobit dítěti zranění. Na plastovém obalu navíc chybí varování týkající se udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988-1.

Čárový kód 59077174341270
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 20.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit