Databáze nebezpečných výrobků

Dyson Vysavač - DC05 Motorhead vysavač

Hlášení RAPEX 13/2010

Domácí vysavač. Šedé a fialové barvy v balení se značkou Dyson. A s požadovaným bezpečnostním varováním a návodem k obsluze.

Typ výrobku 079. Výrobek prodávaný v letech 2000 a 2005.
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko úrazu elektrickým proudem, protože hadice se může oddělit od rukojeti čímž se obnaží tři elektrické kontakty. Pokud se uživatel dotkne těchto kontaktů, zatímco je stroj zapojen, hrozí mu šok elektrickým proudem.

Již vzniklé úrazy

Deset případů.

Země původu Malajsie
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje direktivě o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normě EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Nizozemsko, Irsko, Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné nápravné kroky výrobce.

Datum publikace 30.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • KRISH.T 28.4.2015 13:23

    Nejdokonalejší vysavač s největší savostí,kvalitním zpracováním ,funkčností a spolehlivostí.V naší rodině ho vlastníme už přez 10let a stále je jak nový.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit