Databáze nebezpečných výrobků

BioNaza Cosmetics výrobky k péči o vlasy "Choco Hair – Brazilian Keratin Chocolate"

Hlášení RAPEX 22/2013

Výrobek se prodává ve třech formátech: 1. plastová lahvička s víčkem se závity, hnědý štítek, rozprašovač (119 ml); 2. plastová lahvička s víčkem se závity, hnědý štítek (473 ml); 3. plastová lahvička s víčkem se závity, hnědý štítek (946 ml).

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují 1,8% (výrobek 1 a 2), 1,4% (výrobek 3) volného a uvolněného formaldehydu a 1,7% (výrobek 1), 1,4% (výrobek 2.) a 1,2% (výrobek 3.) volného formaldehydu, což přesahuje povolenou hladinu (0,2%).

Země původu Brazílie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Čárový kód 5248700206
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit