Databáze nebezpečných výrobků

ANAZWINA výrobek péče o pleť "BOUE DE LA MER MORTE"

Hlášení RAPEX 24/2016

Bláto z mrtvého moře pro použití na obličej a tělo, dodávané ve skleněném kelímku o objemu 75 ml s bílým plastovým víčkem, obtočeném zeleným provázkem protaženým skrz štítek s informacemi o složení a způsobu použití.

Typ výrobku 75 ml, S023-ER7, datum spotřeby: 09/2020
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Množství niklu ve výrobku je příliš vysoké (naměřeno 0,0017% hm.). Nikl je silně dráždivý a může při delším kontaktu s kůží způsobit silné alergické reakce.

Země původu Jordánsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (dovozce).

Datum publikace 17.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit