Databáze nebezpečných výrobků

Atrimed výrobek k péči o pokožku hlavy "Sorion Head Fluid"

Hlášení RAPEX 5/2017

Pleťové mléko k péči o pokožku hlavy v malé bílé plastové lahvičce (50 ml) se zelenobílým štítkem. Dodává se v zelenobílé kartonové krabici se štítkem.

Typ výrobku série SH604; spotřebujte do 10/2018
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek je kontaminován bakterií Pseudomonas aeruginosa a vysokou hladinou aerobních mezofilních bakterií (naměřeno >3000 cfu/g). Pči kontaktu s ústy, rukama a očima hrozí vznik infekce.

Země původu Indie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 4 260393 230040
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (dovozce).

Datum publikace 06.02.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit