Databáze nebezpečných výrobků

LENZ výrobek k modelaci nehtů "LENZ 3000 SERIES Liquid, HIGH PERFORMANCE"

Hlášení RAPEX 4/2014

Bílá plastová láhev s víčkem se závity. Na štítku výrobku jsou nápisy: "Professional Liquid, 1 gallone, New Low Odor. Ingredients: Acrylic Ester Monomers, Dimethyl-p-toluidene, MEHQ."

Typ výrobku DO216-A117 (přetisk na obalu)
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 90,2% methylmetakrylátu (MMA).

Rozpor s

V dokumentu „Hodnocení zdravotních rizik přípravků k modeláži nehtů s methylmethakrylátem“ ze dne 22.12.2011 hodnotí Spolkový úřad pro hodnocení rizik (BfR) hodnoty methymethakrylátu mezi 80-90% jako zdraví škodlivé kvůli vysokému riziku nesnášenlivosti, která může také způsobit následné poškození nehtů.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 12.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit