Databáze nebezpečných výrobků

Ziznv vyhřívané polštářky "Electric Mittens/Booties"

Hlášení RAPEX 13/2015

Dva vyhřívané polštářky pro ruce/nohy s dvoukolíkovou zástrčkou a tříkolíkovým adaptérem pro Velkou Británii. Označeno "For Professional Use Only". Výrobek je, nebo může být, padělek.

Typ výrobku BH-02, série M010000000000053210
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek má nedostatečné varování, které nezajišťuje, že bude výrobek použit bezpečně, a chybí ukotvení síťového kabelu. Adaptér zásuvky neuzavírá plně zástrčku pro použití mimo Velkou Británii a lze ho oddělit bez použití nářadí. Chybí záklopky chránící před kontaktem s částmi pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky evropské normy EN 60335 a příslušné národní normy.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 04.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit