Databáze nebezpečných výrobků

Aqua Lung vybavení pro potápění "SureLock II Rubber Weight Pocket Handles"

Hlášení RAPEX 48/2014

Gumová držadla zátěžových kapes systému SureLock II. Mechanický systém uvolnění zátěže vyskytující se na většině kompenzátorů vztlaku Aqua Lung.

Týká se všech gumových držadel zátěžových kapes SureLock II.

Typ výrobku SureLock II
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Mechanický systém uvolnění zátěže by mohl selhat v důsledku popraskání gumy, utržení nebo prasknutí. Pokud by se toto stalo během ponoru, zátěž by zůstala uvězněna uvnitř kompenzátoru.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 09.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Petr S. 14.12.2014 22:46

    dobrý den.
    zaseknutí zátěže v kompenzátoru je nepříjemné, ale pokud nejsou splněny další podmínky pro "prusvih", tak se v podstatě nic neděje. rozhodne neni duvod k panice.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit