Databáze nebezpečných výrobků

Fransasia Vteřinové lepidlo "Colle Forte"

Hlášení RAPEX 8/2012

Šest tubiček lepidla po 3 g zabalených pod plastovým krytem velikosti 25x17cm.

Typ výrobku Reference 81332
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje chloroform v koncentraci přes 30 % a protože uzávěr není odolný vůči použití dětmi a chybí varování o nebezpečí při kontaktu s kůží.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP), směrnice 1999/45/ES a nařízení REACH.

Čárový kód 3660715813325
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu a svolal od spotřebitelů.

Datum publikace 12.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit