Databáze nebezpečných výrobků

You Da vrtulník - hračka "Lovely Toys!!!"

Hlášení RAPEX 27/2015

Tahací vrtulník z tvrdého plastu žluté a oranžové barvy. Uvnitř hračky jsou tvary a na spodní straně jsou plastová kolečka. Ke hračce je připevněna růžová šňůrka se zeleným kroužkem. Po natažení šňůrky se hračka pohybuje. Zabaleno v síťce.

Typ výrobku LR13-0803
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Hračka může snadno prasknout, čímž se uvolní malé části (např. části kol a vrtule). Dítě si je může vložit do úst a hrozí udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit