Databáze nebezpečných výrobků

Baby Toys Vrtulník - hračka "Fun Plane"

Hlášení RAPEX 31/2011

Elektrický plastový vrtulník na baterie, vybaven sadou 6 skládacích prvků, které se vkládají do vnějšího pláště hračky. Zabaleno v kartonové krabici. Při aktivaci se vrtulník pomalu pohybuje dozadu a dopředu.

Typ výrobku Model č. 0829
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože lze předpokládat použití dětmi mladšími 3 let, a v tom případě jsou částí skládačky příliš malé a hrozí jejich vdechnutí nebo spolknutí.
Navíc lze snadno otevřít přihrádku na baterie, které také představují malé části.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu.

Datum publikace 11.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit