Databáze nebezpečných výrobků

Libero Mondo Vonné tyčinky - jasmínové

Hlášení RAPEX 30/2010
Balení produktu je vyrobené z kartonu a je ve tvaru nízkého žlutého obdélníku. Na přední straně je obrázek dlouhého zeleného listu, v horní části jsou dva menší obrázky symetricky a vodorovně umístěných listů, pod nimi je logo "Libero Mondo" a slovo "JASMINE" vyobrazené zeleným písmem. V dolní části je textové pole, které obsahuje text: "natural incense sticks (přírodní vonné tyčinky)". Na zadní straně obalu jsou údaje a adresa dovozce, distributora a výrobce.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Ostatní
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože vonné tyčinky uvolňují 30 µg/m³ benzenu při zapálení a 21 µg/m³ benzenu po zapálení.
Kromě toho výrobky také uvolňují 26 µg/m³ toluenu při zapálení a 21 µg/m³ toluenu po zapálení.
Země původu Indie
Rozpor s Protože je výrobek určen pro použití v uzavřeném prostředí a ne pro rozptýlení větráním, úrovně benzenu a toluenu jsou považovány za zdraví škodlivé.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 27.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit