Databáze nebezpečných výrobků

HEM vonné tyčinky "BERGAMOTA / BERGAMOT Incense sticks"

Hlášení RAPEX 43/2016

Hranatá kartonová krabice se šesti šestiúhelnými kartonovými tubami. Uvnitř každé tuby je bílý plastový sáček s 20 vonnými tyčinkami dlouhými cca 23 cm, z čehož 18 cm je pokryto černým pevným materiálem – vysoce parfemovanou vonnou hmotou.

Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje aromatické uhlovodíky jako benzen, toluen, xylen a styren, které se uvolňují do vzduchu, když je tyčinka zapálena. Odhadované emise překračují hranice bezpečné pro použití v uzavřených prostorách. Benzen je karcinogenní a mutagenní. Navíc jsou tyto aromatické uhlovodíky toxické při vdechnutí nebo požití a dráždivé pro oči a kůži.

Země původu Indie
Čárový kód 8901810011939
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.10.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit