Databáze nebezpečných výrobků

More for Cats and Dogs vodítko pro psy "Elegance"

Hlášení RAPEX 27/2020

Vodítko pro psy z černé kůže obalující bílý provaz s různými kovovými komponenty stříbrné barvy (např. karabina, kovové kroužky).

Typ výrobku 1104289
Kategorie Ostatní - Ostatní
Riziko Chemické
Nebezpečí

Kůže výrobku obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 24,5 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý, může vyvolat alergickou reakci a způsobit rakovinu.

Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Čárový kód čárový kód: 404 7777 105244
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 06.07.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit