Databáze nebezpečných výrobků

Disney vlhčené ubrousky "Yypouavinha Wet wipes"

Hlášení RAPEX 29/2013

Vlhčené ubrousky zabalené v modrorůžovém plastovém balíčku s kartonovými obrázky "Disney" princezen. Na zadní straně jsou údaje o distributorovi, návod k použití a seznam ingrediencí.

Typ výrobku Model: PRINCESS. Ref. č.:1484865, série 1025
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje jodopropynyl butylkarbamát (IPBC), který je zakázány ve výrobcích pro děti do 3 let.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Čárový kód 5944508125306
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 04.08.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit