Databáze nebezpečných výrobků

MAGIC TISSUE Vlhčené ubrousky "Compressed wet wipes"

Hlášení RAPEX 46/2011

Jednotlivě balené bílé ubrousky ve tvaru válcové tablety (průměr cca 1,9 cm, výška 1 cm). Při pokapání vodou se výrobek roztáhne (rozměry cca: 24 x 25 cm). Baleno po jednom v průhledném sáčku se jménem značky, čárovým kódem, informacemi o distributorovi v Řecku a text:  “Compressed wet wipe. Directions: Submerge in water and use to wipe your hands” and ”Caution! Do not eat” v řečtině a angličtině.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože by si je děti mohly splést s potravinami a vložit do úst. Vlivem slin se výrobek roztáhne a hrozí udušení nebo zablokování trávicího traktu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 5 200312 289987
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit