Databáze nebezpečných výrobků

"Lovely" Fashion Accessories Vlasové doplňky pro dívky

Hlášení RAPEX 22/2010
Vlasové doplňky - sada pro děti: 1 čelenka, 6 gumiček, 2 gumičky s připojenými srdíčky a stuhami a 2 sponky. Tyto výrobky jsou k dispozici v různých barvách: červené, fialové, žluté, růžové a modré. Čelenka je vyrobena z plastu. Na vnitřní straně jsou dvě řady ostrých zubů. Na vnější straně je textilní páska, na které jsou plastové ozdoby - květina a dvě srdce. Doplňky se prodávají v celofánovém obalu, na němž jsou dvě samolepky.

Typ výrobku 9452
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Čelenka představuje riziko zranění kvůli přítomnosti ostrých hran a riziko udušení, protože květinu je možné sejmout a spolknout.
Země původu Čína
Čárový kód 2 360000 094521
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 01.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit