Databáze nebezpečných výrobků

PLASTOY vlak - hračka "Barbatrain - Barbapapa"

Hlášení RAPEX 7/2015

Vláček z měkkého plastu: lokomotiva, 4 vozy a 4 figurky zvířat (černá žirafa, zelený krokodýl, modrý králík a červený slon). Dodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku Ref.: 60820, série 05.13
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Chobot slona, uši králíka, tlama krokodýla a hlava žirafy jsou příliš dlouhé. Malé děti by je mohly vložit do úst, kde by mohly zablokovat dýchací cesty. Háček na černém vozu lze snadno oddělit a děti by ho mohly vložit do úst, takže by hrozilo udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 3521320608204
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 24.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit