Databáze nebezpečných výrobků

Lowrance VKV námořní radio LVR-250 – Marine VHF DSC Radio

Hlášení RAPEX 26/2011

Radio na velmi krátké vlny, 25 wattů s nouzovým tlačítkem digitálního výběrového volání (DSC). Na LCD jsou 4 řádky textu se jmény kanálů, GPS pozice, GPS rychlost, GPS kurz nebo čas, a vzkazy DSC. Nouzové tlačítko posílá v případě nouze automaticky zprávu.

Typ výrobku RS10E seriové č.: 1008T05000254
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Hrozí utonutí, protože použití nouzového tlačítka není v souladu s doporučením ITU, popisem v návodu k použití nebo s certifikovaným kurzem. Místo jednoho stlačení tlačítka musí uživatel zvednout kryt a stlačit tlačítko dvakrát. Tento způsob použití nemusí být jasný a uživatel se může domnívat, že vyslal nouzový signál, i když tomu tak není.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Norsko, Další: Malta, Finsko, Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.

Datum publikace 01.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit