Databáze nebezpečných výrobků

DMM Vklíněnec pro horolezce - Dragon Cam 6

Hlášení RAPEX 47/2010

Typ výrobku Velikost 6, kód A7056A
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože by mohl selhat pod svou udávanou silou kvůli strukturní chybě v materiálu, který se používá na výrobu nosného výčnělku na výrobku. Tato část by mohla popraskat a praskliny by se mohly časem šířit.
Země původu Velká Británie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro osobní ochranné prostředky.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Norsko, Švédsko, Řecko, Rakousko, Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Výrobce zboží dobrovolně svolal od spotřebitelů.
Poznámka Na trhu je 604 jednotek, které by mohly mít vadu, vyrobených mezi 28. dubnem a 30. červnem 2010. Sériové číslo je vzadu na spodním okraji jednoho ze dvou křídel. Viz seznam sériových čísel.
Datum publikace 23.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit