Databáze nebezpečných výrobků

FOX vidlice na jízdní kolo "32 a 34 Evolution Series"

Hlášení RAPEX 45/2013

Vidlice na jízdní kolo se zdvihem 120mm-160mm s tlumičem s otevřeným pouzdrem. Prodává se jako náhradní díl i jako originální vybavení jízdních kol různých značek.

Typ výrobku 32 a 34 Float nebo Talas Evolution Series, vyrobené mezi 1.3.2012 a 30.11.2012.
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Válec tlumiče se může za určitých podmínek uvolnit a umožnit vidlici nadměrné roztažení. V důsledku by se přední kolo mohlo oddělit za jízdy od bicyklu, což by představovalo riziko pádu.

Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 24.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit