Databáze nebezpečných výrobků

IKEA Vestavná trouba

Hlášení RAPEX 23/2012

Vestavná trouba.

Typ výrobku Modely DATID, NUTID a FRAMTID, s kódy data výroby 1134-1150 (AASS)
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení
Nebezpečí

Rošt originálně dodávaný s troubou je příliš úzký, a proto hrozí, že během použití spadne.

Země původu Itálie
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 27.06.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • V . Vítek 28.6.2012 06:14

  Dobrý den , prosím Vás , to není u nás nikdo , aby dovoz těchto ŠUNTŮ zakázal !
  To se pořád staví staví nové obchody , zabírá se i orná půda a v nich se pořád nabízí podobná veteš . Ve všech sděl. prostředcích nám to tou BLBOU reklamou pořád nabízí . A mě bude někdo vyprávět že : KOMUNISTI NÁS VODILI ZA RUČIČKY !
  V té době , v r . 1966 ,jsme si nakoupili různé kuch. strojky , dvouvařič , z ETY Hlinsko ; el. peč. troubu ze Zdic, které bez problémů slouží dodnes . Podívejte se na dnešní : třeba šlehače Tesco ,atd ! Tady se skoro nic nevyrábí , lidé nemají práci a stáváme se SMETIŠTĚ SVĚTA !
  ABSURDISTÁN - KOCOURKOV ! ! !

  reagovat

  R R
  • Tomáš 29.6.2012 07:02

   Pán asi velmi rychle zapomíná, co bylo před třiadvaceti a více lety, ty nekonečné fronty a nmožnost výběru .. buď vezmeš ten kus co právě dostali a nebo nech ležet a běž.
   A banány a mandarinky byly jen o vánocích a vystála se an ně hodinová fronta, pokud se na člověka vůbec dostalo

   reagovat

   R R
  • Petr 28.6.2012 10:15

   Kdyz ono to mysleni, tak boli vidte? Ta namaha si uvedomit, ze mixer z Teska za 300,- asi nebude stejne kvalitni, jako nejakej Braun za 2000,- a ze hold ho asi budu muset za pul roku vyhodit.
   To byl drive zivot vidte? V elektre byl jeden mixer a hotovo, nemusel jsi nic resit, maximalne kdy ho dovezou a jit se postavit vcas do fronty a kdyz nezbylo tak zase za tyden. No proste bajecny bezstarostny zivot...
   Jestli nejsem nejakej divnej? Ale me se nestyska!

   reagovat

   R R
   • vilémfusek 3.7.2012 16:38

    Jo takový BRAUN za dva tisíce vyrobený v polské garáži ten "vydrží"....Nenechte se zblbnout nějakými názvy světových značek.Ti na západ od nás si z nás dělají...už to tu někdo napsat..a ještě něco horšího.A ten pán co píše, že musel stát před třiadvaceti lety na banány,mandarinky nebo co ještě ať se probere jestli k životu nepotřebuje nic víc. Dnes se stojí fronty na daleko potřebnější věci...

    reagovat

    R R
  • Jan Hájek 28.6.2012 08:24

   Dalo by se s Vámi souhlasit co se kvality většiny spotřebičů týká a s tím, že by bylo dobré, aby se výroba vrátila do Evropy - ale s tím, že dřív bylo lépe prosím Vás už neotravujte. Děkuji a přeji Vám, ať si v životě najdete lepší smysl, než zahořklost a zlost.

   reagovat

   R R
   • vaha 19.3.2014 15:11

    Je pravda, že tzv. značkové výrobky jsou ve většině případů totální nesmysl a pouze hloupí spotřebitelé se nechají nachytat. Na vlastní oči jsem viděl v bývalé TESLE v Praze, jak na výrobní lince na pásu běžely žárovky a náhodným výběrem byly rozděleny do prava a do leva. Na pravé straně se na ně dal potisk PHILIPS a levé straně TESLA; v podobném duchu jsem viděl výrobu jističů v Rakousku nebo přepěťových ochran v Německu. Nejinak je tomu s šitím značkových výrobků - sousedka pro jednu firmu šije doma a podle objednávky dávají visačky značky nebo tzv. nonname. Podotýkám, že to není černota.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit