Databáze nebezpečných výrobků

Zhong Shang Ying Chuang Electronic vařič na vejce

Hlášení RAPEX 10/2015

Vařič na 7 vajec. Plastová kulovitá jednotka s neprůhlednou spodní částí a průhlednou horní částí. Zabaleno v kartonové krabici s držadlem.

Typ výrobku PA-610, GB4706
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Přístupný kovový talíř má nedostatečnou izolaci, což by mohlo způsobit, že bude pod napětím. Adaptér zástrčky neuzavírá zcela zástrčku nebritského typu a lze ho odejmout bez použití nářadí. Adaptéru chybí záklopky, které by bránily kontaktu s částmi pod napětím. Zástrčka není vybavena pojistkou.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335 a národní normy.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 22.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit