Databáze nebezpečných výrobků

Clean-Maxx UV vakuový čistič proti roztočům "Milbensauger"

Hlášení RAPEX 19/2011

UV vakuový čistič proti roztočům.

Typ výrobku P00183
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

 

Výrobek představuje zdravotní riziko, protože UV záření může poškodit oči a kůži, když se zařízení používá na nerovném povrchu, neboť uživatel je vystaven UV záření.
Měření ukázala, že limit vystavení UV záření nastavený Mezinárodní komisí pro ochranu před neionizujícím zářením ICNIRP je překročen v cca 60 sekundách na vzdálenost 100 mm před výrobkem (40 microW/cm2).
Navíc varování poskytnutá v návodu k použití nejsou pro uživatele dostatečným vodítkem k tomu, jak zajistit bezpečné používání přístroje.

Již vzniklé úrazy

Byly zaznamenány dva případy popálení kůže.

Země záchytu Ohlašující: Norsko, Další: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 21.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit