Databáze nebezpečných výrobků

MASTER NAILS UV lampa na nehty "Professional nail dryer"

Hlášení RAPEX 44/2016

Vysoušeč nehtů s bílým krytem napájený ze sítě. Výrobek obsahuje 2 trubice vydávající UV záření (9 W; G23). Technické údaje: 220~240V; 2x9W; třída II. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku MUV-480
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Pořezání, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Plastový kryt není dostatečně odolný vůči horku a může se přehřát a vzplanout. Přístupné kovové části mají pouze základní izolaci. Konce vodičů s napětím v přívodním kabelu nejsou správně ukotveny. V důsledku by se mohl uvolnit kabel pod napětím, čímž by se do obvodu mohly dostat přístupné části. Navíc v případě vnitřního zkratu může explodovat zářivka a hrozí pořezání.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 10.11.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit