Databáze nebezpečných výrobků

Cherry UV lampa na gelové nehty - Manicure Gel Curing UV Lamp

Hlášení RAPEX 27/2010

UV lampa na vytvrzování gelových nehtů.

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko úrazu elektrickým proudem, protože průřez vodičů v napájecím kabelu není dostačující a protože rozměry kolíků zástrčky nevyhovují požadavkům.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normy EN 61558 a příslušné národní normy BS1363.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu.

Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit