Databáze nebezpečných výrobků

T'nB USB nabíječka - USB Mains Charger

Hlášení RAPEX 49/2010
USB nabíječka pro nabíjení osobních hudebních přehrávačů.

Typ výrobku CHIPH02
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože nemá dostatečnou ochranu proti přepětí (varistor se typu 0,8 kA, zatímco požadované minimum je 3 kA).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60950.
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 07.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Petr 18.9.2013 07:29

  Ted ctu clanek o tomto vyrobku,a dozvidam se ze je nebezpecny. A to jsem ho tuto nedely(15.9 2013) koupil v obchode OKAY elektro. Jak je to mozne?

  reagovat

  R R
  • dTest 18.9.2013 08:16

   Petře, pokud se jednalo o přesně tento typ, jak je uvedeno v popisu, je možné podat podnět na ČOI. Nicméně jelikož se jedná o hlášení z RAPEXu, které je tří roky staré, je pravděpodobné, že se tento výrobe již se slabým varistorem neprodává a Váš výrobek je v pořádku.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit