Databáze nebezpečných výrobků

Akita Úhlová bruska

Hlášení RAPEX 19/2012

Úhlová bruska s průměrem brusného disku 115 mm, 230V, 50Hz, 500W. Zabaleno v kartonové krabici zatavené plastovou páskou.

Typ výrobku Model GX-AG003
Kategorie Sport a turistika - Stroje + nářadí
Riziko Úraz elektrickým proudem, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože se mohou oddělit nebo odlomit části brusky kvůli nedostatečné mechanické pevnosti příruby, která spojuje disk s bruskou. Navíc nevyhovuje sklon ochranného štítu na bezpečnostní součásti brusky.
Hrozí i úraz elektrickým proudem, protože se může při použití prorazit dvojitá izolace a mohou se dostat na povrch části pod proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojích.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit