Databáze nebezpečných výrobků

Úhlová bruska TESCO

Úhlová bruska je napájené z elektrické sítě s průměrem kotouče 230 mm. Tělo brusky je modré barvy, rukověť je černá. Na výrobku se nacházejí dva štítky. Na prvním štítku je uvedené: Angle Grinder 2100 W, AG230Z2-2, 230V~50Hz, n 6000/min., označení CE, velikost závitu vřetene - M14, symbol spotřebiče třídy II, symbol separovaného sběru, Made in China 2013, 0830 0624. Na druhém štítku je uvedené: TESCO, Tesco Stores Ltd. Chesnut EN8 9SL, U.K. Výrobek je balený v kartonovém balení. Součástí balení je kotouč, boční rukojeť, klíč a návod na použití ve státním jazyce, kterého je součástí ES vyhlášení o shodě.

Typ výrobku Angle Grinder 2100 W, AG230Z2-2, 0830 0624
Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Při zkouškách došlo k pokřivení ochranného krytu pracovního kotouče, čímž byla narušená správná funkce mechanických bezpečnostních zařízení. Současně došlo i k rozbití boční rukojeti.

Opatření přijatá v ohlašující zemi

SOI kontrolované osobě uložila zákaz prodeje a distribuce a povinnost stáhnout uvedený výrobek z trhu. Současně mu uložila povinnost informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku. Spotřebitel má při vrácení nebezpečného výrobku právo na vrácení kupní ceny. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tento výrobek zakoupili, aby ho ve vlastním zájmu přestali používat.

Datum publikace 11.07.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit