Databáze nebezpečných výrobků

Uhlazující krém Berrywell

uhlazujici_berrywell

Plastová průhledná tuba s oranžovým uzávěrem a oranžovými nápisy. Na obalu výrobku se nacházejí texty identifikující výrobce a výrobek včetně jeho složení (ve složení je uveden isobutylparaben) a funkce, kódů, piktogramu Zeleného bodu, symbolu nabádajícího k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“) a symbolu data trvanlivosti po otevření. Na dolepené bílé papírové etiketě se nachází český název výrobku, popis funkce a použití výrobku a informace o českém distributorovi.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Země původu Německo
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky odstavce b) článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických přípravcích zakázána v příloze II tohoto nařízení (ref. č. 1375), a to isobutylparaben.

Vědecký výbor pro bezpečnost spotřebitele (Scientific Committee on Consumer Safety Opinion on Parabens Updated request for a scientific opinion on propyl- and butylparaben (3. 5. 2013)) konstatoval, že pro hodnocení bezpečnosti vybraných parabenů, mj. také isobutylparabenu, výrobní odvětví poskytlo omezené informace nebo neposkytlo informace žádné. Pro tyto sloučeniny tudíž nelze riziko pro člověka vyhodnotit. Zmíněné látky jsou tedy uvedeny v příloze II výše citovaného nařízení, aby bylo zřejmé, že jsou v kosmetických přípravcích zakázané. Výrobek s obsahem těchto látek nelze považovat za bezpečný.

Čárový kód 4011669005172
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 16.11.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit