Databáze nebezpečných výrobků

TUTU LOVE Panenka (Lovely baby doll)

Hlášení RAPEX 51/2010
Výrobek je pevná plastová panenka, která vydává zvuku. Je oblečená do kalhot a má růžovou čepičku. V obalu je také další vybavení na koupání, oblékání a jídlo. Obal je kartonová krabice s průhlednou přední stranou.

Typ výrobku 31115
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože lze snadno otevřít přihrádku na baterie. Hrozí také udušení, protože snadno přístupné knoflíkové baterie lze vložit do úst a spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115 .
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 21.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit