Databáze nebezpečných výrobků

Tutu love Kočárek pro panenky - Doll Stroller

Hlášení RAPEX 19/2010
Růžový plastový kočárek pro panenky. Sedák a opěradlo mají na sobě obrázky a písmena. Popis obalu: kočárek je zabalen v průhledném plastovém pytli se štítkem, na kterém je napsáno: Doll stroller, značka a číslo modelu. Také obsahuje několik obrázků s návodem, jak kočárek otevřít a zavřít.

Typ výrobku 886 A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože nemá dostatečnou mechanickou odolnost. Je možné, že se složí během používání. Mohly by se tak do něj skřípnout prsty.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 6888000001593
Země záchytu Ohlašující: Španělsko, Další: Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl zakázán celním úřadem.
Datum publikace 11.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit