Databáze nebezpečných výrobků

Tříkolka

Hlášení RAPEX 27/2014

Tříkolka s nafukovacími koly, růžovým kovovým rámem s pevným plastem, pedály na předním kole, nastavitelným strkacím držadlem, skládacími opěrkami nohou a oddělitelnou střechou. Oddělitelné nosiče - zadní pevný a přední měkký. Přišroubované růžové sedadlo s nastavitelnou vzdáleností od předního kola. Kovové a plastové spony. Váha 10,6 kg. Rozměry: 85x50x102 cm.

Typ výrobku č. KR-01
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože otvory kola s pedály jsou příliš velké a dětské nohy mohou z pedálu sklouznout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 6607083600208
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit