Databáze nebezpečných výrobků

1. Jing Pen, 2. neznámá Tříkolka a koloběžka

Hlášení RAPEX 52/2010
1. Růžovošedá plastová tříkolka se sedlem. Zabalena v kartonové krabici. Vhodná pro děti od 1 do 3 let. 2. Koloběžka s třemi koly s obrázky panenek na základně. Zabalena v kartonové krabici s nápisem "Scooter and Rollerboard".

Typ výrobku 1. Jing Pen – Scooter Bug: 21757; 2. Rollerboard: 21761
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože je průměr koleček menší, než požaduje norma, t.j. 120 mm. Nedostatek stability by mohl způsobit ztrátu kontroly a pád. Navíc je průměr řidítek menší než 40 mm a hrozí nebezpečí poranění kvůli ostrým hranám.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 28.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit