Databáze nebezpečných výrobků

Tchibo trekové sandály

Hlášení RAPEX 32/2019

Trekové sandály. Vnitřní stélka vyrobená z kůže, pásky lemované měkkým neoprénem. Zapínání na suchý zip, protiskluzová podrážka.

Typ výrobku Výrobek č.: 372069 – 372073
Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Z kůže se uvolňuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota do 20 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý a může vyvolat alergickou reakci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit