Databáze nebezpečných výrobků

Crivit Sports Trampolína s bezpečnostní sítí

Hlášení RAPEX 49/2011

Trampolína k rekreačním účelům s bezpečnostní sítí. Velikost: 300 cm x 246 cm. Hmotnost cca: 59 kg.

Typ výrobku kód 45902
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože při nesprávném zacházení, např. ponechání trampolíny venku přes zimu, se může bezpečnostní síť potrhat, což by zvýšilo riziko pádu.

Země původu Čína
Čárový kód 4304493413702
Země záchytu Ohlašující: Španělsko, Další: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 18.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Karel 26.6.2012 13:50

  Uvedenou trampolínu jsem zakoupil v Tesku na jaře letošního roku. Neznám její přesnou identifikaci, ale podle fotografií je to tatáž. V současné době zvažuji reklamaci, protože modrý PVC kryt pružin po obvodu má mírně menší rozměr než samotná trubková konstrukce trampolíny. Nikdy tudíž nezakryjete všechny pružiny a nenatáhnete ji na konstrukci po celém obvodu. Při instalaci trampolíny to šlo, ale patrně na slunci došlo ke smrštění materiálu. Hrozí skřípnutí nohy při skákání do pružiny nebo v horším případě propadnutí dítěte mezi pružiny a zranění.

  reagovat

  R R
 • IrenaV 4.4.2012 13:54

  Dobrý den, od zítra (5.4.2012)má být tranpolína od firmy Crivit v akci v prodejnách Lidl. Zajímalo by mne,zda je to tato, která je zde nahlášena jako nebezpečná, nebo zda jde o jiný výrobek. Uvažovali jsme o koupi, a teď tedy skutečně nevím. Na druhou stranu, když si přečtu jaké hrozí nebezpečí, přijde mi označení "nebezpečný výrobek" trochu nadsazené, nenapadl by mě nechat trampolínu řes zimu venku, snad jen ocelovou konstrukci, ale síť rozhodně ne To si myslím platí u všech trampolín této cenové relace.Může mi někdo poradit,zda při dodržení skladovacích podmínek (uklizení na zimu) nehrozí toto nebezpečí?Uvádějí testování sítě u institutu TUV. nohokrát děkuji

  reagovat

  R R
  • Ondřej Motlík - Lidl Česká republika v.o.s. 5.4.2012 09:02

   Dobrý den,
   v Rapexu uvedená trampolína nebyla v ČR nikdy v prodeji.
   Trampolína nabízená od 5.4.2012 byla podrobena certifikaci institutem TÜV a certifikát bez problémů získala. Testována byla samozřejmě i ochranná síť.

   reagovat

   R R
   • Kateřina 9.8.2014 13:30

    Je hezké se ohánět certifikací u TÜV, ale jaká je skutečná kvalita ochranných prvků na trampolíně bohužel nikdo neřekne. Máme také doma certifikovanou trampolínu. První záchytnou sítí mi projel tehdy 10-letý syn v prvním roce jejího používání. Po ročním průběhu reklamace, kdy jsme obdrželi novou síť, syn projel sítí znovu. Vezmu-li v potaz, že síť má nosnost kolem 200 kil, měla by tato kila také umět podržet. Můj syn má i s postelí 48 kg. Takže trampolína pro mně po zkušenostech rozhodně není bezpečných výrobkem. Mohu být ráda, že ji máme na louce. Mít ji někde v zástavbě, děsila bych se, do čeho dítě narazí.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2023. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit