Databáze nebezpečných výrobků

Toys Zvukový volant na baterie

Hlášení RAPEX 48/2019

Plastový volant se zvukovými efekty napájený dvěma AA bateriemi. Výrobek je prodávaný zabalený v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku STGR184140 (na etiketě) Nº:J9086 (na výrobku)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Zásobník baterií nemá upevňovací šroub a může být otevřen bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže se zpřístupní baterie. Dítě by mohlo baterie vložit do úst a být vystaveno jejich chemickému obsahu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115.

Čárový kód 5902388604021 (na etiketě)
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností; svolání výrobku od spotřebitelů; varování spotřebitelů před riziky; stažení výrobku z trhu (distributor, prodejce).

Datum publikace 02.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit