Databáze nebezpečných výrobků

Toys Plastová hračka - motýl Funny

Hlášení RAPEX 31/2010
Plastový motýl (modrý) se dvěma koly, barevná fólie je přilepená k horní straně, kola jsou navzájem spojena křídly, na každém z nich jsou dva míčky. Na obalu je varování, které zní: "not suitable for children under three years (nevhodné pro děti do tří let)".

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože obsahuje malé části, které se vejdou do válce na malé části a mohou se snadno uvolnit. Děti by je mohly spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje směrnici o hračkách a příslušné evropské normě EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 03.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit