Databáze nebezpečných výrobků

Princess toustovač "SpongeBob Schwammkopf Sandwich Maker"

Hlášení RAPEX 50/2013

Žlutý plastový toustovač s obrázkem postavy Sponge Bob a obrázkem mušle. Dodává se s černým adaptérem zásuvky, protože síťový kabel nelze zapojit v Maďarsku. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku zboží č. 2334; model 2334
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Adaptér umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý pod napětím nechat volně přístupný. Spojitost ochranného obvodu není s adaptérem dodržena, což znamená, že výrobek není uzemněn, i když by měl být. Kryt a povrchy jsou atraktivní pro děti.

Země původu Nizozemsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60884  a EN 60335.

Čárový kód 5 901436 721222
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit