Databáze nebezpečných výrobků

Tommee Tippee dětská chůvička s monitorem dechu "Closer to Nature"

Hlášení RAPEX 40/2014

Dětská chůvička a monitor dechu se snímací podložkou. Tři díly: jednotka umístěná u dítěte, rodičovská jednotka a snímací podložka. Podložka se umísťuje pod dětskou matraci a hlásí alarm, pokud nesnímá po 20 sekund žádný pohyb. Podložka je bílá s kabelem spojujícím podložku s dětskou jednotkou. Na dětské i rodičovské jednotce jsou tlačítka a malá obrazovka. Model 1094S má také video s nočním viděním.

Typ výrobku Modely: 1082S a 1094S
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Pokud není výrobek správně nainstalován, hrozí, že si dítě omotá šňůru spojující podložku s dětskou jednotkou kolem krku a udusí se.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice 1999/5/ES o rádiových zařízeních a telekomunikačních koncových zařízeních.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: označení zboží příslušným varováním před rizikem.

Datum publikace 17.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit