Databáze nebezpečných výrobků

Shirley May toaletní voda "Women in Green"

Hlášení RAPEX 22/2016

Toaletní voda (50 ml) ve skleněné lahvičce ve tvaru ženy, se zeleným víčkem. Obal: zelená kartonová krabička zabalená v celofánu.

Typ výrobku PD.04-14; ED. 04-19, B. 462174D (na lahvi)
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Toaletní voda obsahuje alergenní látky Limonen, Linalool, Benzylalcohol, Citronellol, Geraniol, Citral, Hydroxycitronellal, Lilial, Farnesol, Amylcinnamyl aldehyd, Lyral, Hexylcinnamaldehyd a Benzylsalicylát v množství přesahujícím 0,001%. Tyto látky nejsou na seznamu ingrediencí a uživatelé tak nejsou obeznámeni s přítomností těchto látek, které mohou vyvolat alergické reakce a podráždění.

Země původu Spojené arabské emiráty
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 6295124003639 (na vnějším obalu)
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 10.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Alena K. 7.5.2017 11:00

  Skoro u všech vietnamců. Jinak manžel se osypal po parfému Cross od stejného výrobce. Doktor mu poradil, ať to ohlásí na čoi. Pravděpodobně jsou parfémy této značky špatné všechny.

  reagovat

  R R
  • Bara K. 7.5.2017 11:16

   Je to pravda_women in green mají vietnamci skoro všude. Asi jim nikdo neřekl, že to mají stáhnout. Já si koupila More love od shirley may a měla jsem kožní problémy taky. Nahlásila jsem to na čoi a nic. Je to organizace na dvě věci.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit