Databáze nebezpečných výrobků

Toaletní voda Miss America

Jedná se o toaletní parfém v poloprůsvitné lahvičce válcovitého tvaru se stříbrným uzávěrem vložený do papírové krabičky v barvách a symbolech vlajky USA. Na lahvičce a papírové krabičce je obrázek sochy Svobody a anglické texty identifikující výrobek. Dále se na papírové krabičce nachází seznam přísad, jmenovitý obsah, vícejazyčné texty týkající se upozornění a varování, země původu a neexistující čárový kód.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že kontaktem pokožky s určitými látkami v určité koncentraci může dojít k imunopatologické reakci. Pokud takový spotřebitel nevyloučí používání těchto alergenních látek, může dojít např. až k celkovému poškození kůže. To může následně vést k zhoršení kvality života. Proto v případě použití stanovených alergenních látek (v množství nad 0,001 % v přípravcích, které se neoplachují) musí být spotřebitel o jejich výskytu ve složení kosmetického přípravku informován, aby se použití takového kosmetického přípravku mohl vyvarovat a mohl tak předejít alergické reakci.

Země původu Čína
Rozpor s

Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Laboratorními testy byly ve složení výrobku nalezeny látky citral (v množství 0,0018 % hm.), hydroxycitronellal (v množství 0,0058 % hm.), coumarin (v množství 0,048 % hm.), farnesol (v množství 0,017 % hm.), lilial (v množství 0,081 % hm.), linalool (v množství 0,046 % hm.) a hexylcinnamlaldehyd (v množství 0,096 % hm.). Tyto látky nejsou uvedeny v seznamu přísad na obale výrobku, což je v rozporu se zněním odst. 1 písm. b) článku 14 výše citovaného nařízení, podle kterého kosmetické přípravky nesmějí obsahovat látky, které jsou použity v rozporu s omezeními stanovenými v příloze III – přítomnost nalezených látek (ref. č. 70, 72, 77, 82, 83, 84 a 87) musí být vyznačena v seznamu přísad, pokud jejich koncentrace překračuje 0,001 % v přípravcích, které se neoplachují.

Čárový kód 6 937926304339 (kód neexistuje)
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 18.04.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit