Databáze nebezpečných výrobků

WAJIA textilní panenka "WJ DOLL"

Hlášení RAPEX 14/2016

Látková panenka s červeným vlněnými vlasy oblečená do červených kalhot a žlutého trička s červenou vyšitou jahodou vpředu. Panenka vydává zvuky a je napájena bateriemi. K panence je připevněn žlutý štítek a je zabalena v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku ref. 15820A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Kryt baterií lze snadno otevřít, čímž se dítě může dostat k bateriím. Pokud dítě baterie spolkne, může dojít k poškození trávicího traktu nebo k udušení. Výplňový materiál je navíc snadno přístupný a hrozí udušení, pokud ho dítě vloží do úst.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5608888379307
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 10.04.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit