Databáze nebezpečných výrobků

Dragon Tattoo Ink tetovací inkoust

Hlášení RAPEX 2/2014

Plastová lahvička obsahující inkoust. Lahvička má kapátko, víčko a nalepený štítek.

Typ výrobku TP-1: 77891; TP-2: 77891; TP-3: 77891
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje aromatický amin 4-methyl-m-fenylendiamin, arzén, olovo a nikl v nadměrném množství (naměřené hodnoty: aromatické aminy 308 mg/kg; arzén: 3,1 mg/kg; olova: 2,4 mg/kg; nikl: 19,7 mg/kg).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" nesmí tyto výrobky obsahovat aromatické aminy jako je 4-methyl-m-fenylendiamin s karcinogenními účinky, ani tyto látky nesmí být uvolňovány z azobarviv. Podle ResAP (2008) by hladina olova a arzénu neměla překročit 2 mg/kg a hladina niklu musí být tak nízká, jak je to jen technicky možné, protože nikl má vysoký potenciál pro tvorbu alergií.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 24.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit