Databáze nebezpečných výrobků

Eternal Tetovací inkoust

Hlášení RAPEX 52/2011

Karmínově červený tetovací inkoust: obal je plastová lahvička se žlutým a červeným štítkem a víčkem se závity s aplikátorem.

Červený tetovací inkoust: obal je červená plastová lahvička se žlutým a červeným štítkem a víčkem se závity s aplikátorem.

Typ výrobku i) Eternal Crimson Red, 194/223 ii) Eternal Dark Red, 224/244
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují anilin a o-anisidin, což jsou karcinogenní látky. Navíc mohou inkousty vyvolat místní podráždění tkáně, což může mít souvislost s přítomností primárních aromatických aminů (PAA) a tedy i azobarviv.

Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 11.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit