Databáze nebezpečných výrobků

Starbrite2 Tetovací inkoust

Hlášení RAPEX 11/2010
Nádoba inkoustu je v průhledném plastu s koncovkou uzavřenou červeným uzávěrem. Značka "Starbrite 2" je červenou barvou na bílém štítku na přední straně láhve. Na pozadí za písmenem "S" je obraz žlutého slunce. Pod značkou je černým písmem text "The next generation". Pod ním je červeným písmem uveden název inkoustu, "Scarlet Red" a černě "2OZ".

Typ výrobku Šarlatově červená, položka: SR92009, šarže: 5.
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože některá azobarviva mezi složkami tetovacího inkoustu mohou uvolňovat aromatické aminy (anisidin), které jsou karcinogenní.
Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Finsko, Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej výrobku a nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit