Databáze nebezpečných výrobků

Skin Candy Tetovací inkoust

Hlášení RAPEX 11/2010
Láhev obsahující červené barvivo má průhledné víčko a červenou a bílou etiketu s obrázky tří sladkosti s červeným a bílým spirálovým designem. 
Pod nimi jsou jméno značky, "Skin Candy", a barva "Red (červený)".

Typ výrobku Červený, položka: #SR23022300 šarže: 3.
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože některá azobarviva mezi složkami tetovacího inkoustu mohou uvolňovat aromatické aminy (o-toluidin), které jsou karcinogenní.
Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej výrobku a nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit